Makijaż

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Istnieje wiele rodzajów makijażu, a każdy z nich ma swoje zastosowanie i cel. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów:

Dzienny makijaż to subtelny, naturalny makijaż, który ma na celu podkreślenie urody bez przesady. Najczęściej stosuje się go na co dzień do pracy, szkoły czy na spotkania towarzyskie.

Wieczorowy makijaż to bardziej intensywny i elegancki makijaż, którym chcemy podkreślić swoją kobiecość i wyjątkowość na specjalne okazje, takie jak wesela, bankiety, czy wieczorne spotkania.

Makijaż artystyczny to makijaż, którym chcemy wyrazić siebie i swoją kreatywność. Jest to zwykle bardzo intensywny i ekstrawagancki makijaż, który stosuje się na sesje zdjęciowe, wystawy sztuki, imprezy tematyczne, itp.

Makijaż korekcyjny to makijaż, którego celem jest ukrycie niedoskonałości skóry, takich jak trądzik, przebarwienia czy blizny. Stosuje się go również w celu korekcji proporcji twarzy.

Makijaż permanentny to trwały makijaż, którego nie trzeba codziennie nakładać. Może on obejmować makijaż brwi, kreski na powiece, kontur ust, itp.

Makijaż dla mężczyzn to subtelny makijaż, który ma na celu poprawić wygląd męskiej skóry, ukryć niedoskonałości, zniwelować zmęczenie oraz podkreślić męską urodę.

Makijaż cosplay to makijaż, którym chcemy wcielić się w postać z komiksu, anime czy filmu. Jest to bardzo skomplikowany i precyzyjny makijaż, który wymaga dużo czasu i umiejętności.