Masaże Leczniczy i Klasyczny

play_arrow

Masaż Klasyczny:

Jest to podstawowy masaż, którego celem jest poprawa schorzeń, poprzez zastosowanie określonych technik masażu: głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, uderzanie, wstrząsanie, wibracja lub ruchy bierne. Masaż oczywiście wykonywany jest ręcznie. Poprzez zastosowanie zabiegów manualnych wywiera się wpływ na mięśnie, wiązadła, skórę i tkanki podskórne. Istnieje możliwość wykonania masażu całościowego albo częściowego.

Wykonując masaż klasyczny wspomagamy się szeregiem środków takich jak oleje, oliwki, kremy, maści etc.

Masaż klasyczny pobudza po pierwsze układ nerwowy, wywiera wpływ na korę mózgową oraz w konsekwencji, nie bezpośrednio, ale również na pozostałe układy naszego organizmu.

Przykładowo, jeśli chodzi o pozytywny wpływ masażu klasycznego o naszą zewnętrzną powłokę – skórę, usuwa on z niej obumarły naskórek, sprzyja oddychaniu i odżywaniu skóry, znacznie usprawnia czynności wydalnicze gruczołów łojowych i potowych. Przyczynia się również do szybszego obiegu krwi w naczyniach skórnych. Masaż klasyczny ujędrnia skórę, wpływa korzystnie na jej elastyczność i rozluźnia.

Dzięki poddaniu się zabiegom masażu klasycznego zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji na skutek jego dobroczynnego wpływu na układ mięśniowy. Dzieje się tak poprzez wydatniejsze dostarczenie tlenu i substancji odżywczych do mięśni. W tym samym czasie usprawnieniu ulega również proces wydalania produktów przemiany materii z organizmu.

 

Masaż Leczniczy:

Masaż leczniczy opiera się ona na równomiernym wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki miękkie poprzez zastosowanie odpowiednich technik. Zazwyczaj masaż leczniczy ma za zadanie wywołanie efektu rozluźnienia mięśni, złagodzenia napięcia o podłożu psychicznym, co daje wrażenie ulgi, spokoju i odpoczynku. Masaż leczniczy można wykonać zarówno na całym ciele, jak również tylko w wybranych jego partiach.

Jest to jedna z najstarszych form masażu. Pośród technik dominujących w masażu leczniczym najczęściej stosuje się 7 chwytów zaczerpniętych z masażu klasycznego, a są to: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, działanie wibracją, wałkowanie oraz wyciskanie.

W ramach masażu leczniczego wyróżniamy wiele rodzajów masażu jak : masaż segmentarny, kontralateralny, izometryczny, elementy biomasażu etc.

Czytaj więcej o: MASAŻE POWRÓT
 • place

  Znajdź mnie

 • email

  E-mail

  malgosiaw1@o2.pl

 • chat

  Skype

  akademiaduszy

 • phone

  Telefon

  +48 510-057-433 (PL)